Sevgili Kenan;

Seni uzun yıllardan beri tanımaktayım. Gerek kulüplerde gerekse milli müsabakalarda seni zevkle izledim. Her zaman ciddi, her zaman gayretli sırtında taşıdığın formanın sırılsıklam terle dolu o formanın hakkını verebilmek için nasıl çırpındığına ben şahit oldum.
Bir gün geliyor, ya ömür bitiyor, ya hizmet bitiyor, ya da faal sporculuk hayatı noktalanıyor. Ama ben senin spora, özellikle de Voleybol sporuna olan hizmetinin devam edeceğini, bu arzu içerisinde seni tanıyabildiğim kadarıyla takımda olduğun gibi ilerde spor yöneticiliğinde de iyi vasıflara sahip olacağını düşünüyorum.
Seninle üç dönem Genel Müdürlük yapmış bir ağabeyin ve teşkilatta uzun yıllar yöneticilik yapan kişi olarak büyük organizasyonlarda birlikte olduk mu? bilmiyorum. Ama Zagrep şehrinde yapılan Üniversite Oyularında (Üniversiyat) Kafile Başkanı olarak bulunduğum ve şimdi SHOW TV'de spikerlik yapan Ercan TANER'le birlikte izlediğim Voleybol Ekibimizin Endonezya ile yapmış olduğu müsabakada bir sayıyı alamayarak mağlup çıkmıştık. Bu müsabakayı ve o anı unutmam mümkün değildir.
Senin kaptanlık döneminde Voleybol Milli Takımının dünya elemelerine katılması ayrı bir gurur vesilesidir. Voleybol camiası seni hep iyi ve güzel olan şeylerle hatırlayacaktır.
Sana sağlıklar ve başarılar diler, gözlerinden öperim.

TEYFİK SARPKAYA