Mehmet Fuat'ın oğlu;

Benim oyunculuk dönemimde Memet Fuat bir dönem Milli Takım antrenörlüğümüzü yapmıştı. Hiç voleybol oynamayan bir insanın böyle yüksek seviyede görevlendirilmesi beni ve tüm arkadaşlarımı oldukça şaşırtmıştı.
Oyunculuk döneminde benim için oldukça yanlış olduğunu düşündüğüm Memet Fuat'ın bizleri hazırlamak için ortaya koyduğu çalışma prensipleri ve anlayışı antrenörlük dönemlerinde benim için yol gösterici olmuştur.
Memet Fuat dönemine bizler zaman zaman reaksiyonlar göstermiştik. Ayrıca pasör olarak yetiştirmek üzere bir oğlu olduğunu biliyorduk.
Sporcular olarak yaptığımız konuşmalarda Memet Fuat bizlerle bu kadar uğraşacağına gitsin oğlunu yetiştirsin diye fikirler yürütürdük. Sonunda Memet Fuat oğlunu Avrupa'nın en iyi pasörlerinin arasına girebilecek bir şekilde hazırladı ve Türk Voleyboluna kazandırdı.
Ben o dönemlerde tanıdım Kenan'ı.
Önceleri hırçındı, seneler onu olgunlaştırdı. Özellikle jenerasyonların birleşme dönemlerinde gerek kulüp gerek Milli Takımlarda çok önemli görevler üstlendi halen de bu görevlerine devam ediyor.
Bana göre bu görevi hiçbir zamanda bitmeyecek.
Ben Kenan'ın çok başarılı bir antrenör olacağına inanıyorum. Bu görevini de severek ve isteyerek yapacağını biliyorum.
Kendisine başarılar dilerim.

SEMİH OKTAY