Büyük Oyuncu, Büyük Usta;

Ay yıldızlı takımımızdan yeri doldurulmayacak bir yıldız daha kayıyor. Gönül isterdi ki bir süre daha devam etsin. Tahmin ediyorum ki o da benim gibi erken ağıran saçlarından dolayı Milli Takımımızı bıraktı.
Bizim Kenan'la olan beraberliğimiz 24-28 1985 tarihlerinde Romanya'da yapılan Balkan Şampiyonası'na hazırlanmak üzere Bursa Kampında başlar. Suriye ve Fransa'daki Akdeniz Oyunları, Avusturya'da ve Bursa'daki Bahar Kupaları ile devam eder.
Bana öyle geliyor ki, Kenan açısından en büyük iki anı:
1- Avusturya'daki (Viyana) Bahar kupasında Almanya ile oynadığımız final maçından sonra 16 ülkenin pasörleri arasından en iyi oyuncu seçilmesi, kendisinin bile zor taşıdığı kupa ve çeşitli ödüller alarak bazı ülkeler tarafından transfer teklifi alması,
2- Kenan'ın Bursa'daki Bahar Kupası'nda başarılı oyunu ile Milli Takımımızın şampiyon olmasındaki rolü unutulmayacaktır. Nitekim aldığı en iyi pasör ödülü bunun göstergesidir. Atatürk Spor Salonundaki seyircinin heyecanı, sporcuların omuzlarda taşınması sevincimizi ikiye katlamış ve benim için mutlulukların en büyüğü olmuştur.
Sn. Mehmet Bengü, Türkiye'ye çok sporcu yetiştirdiniz. Bunlardan bir tanesi de oğlunuz Kenan Bengü. Size voleybol adına teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.

ŞAKİR TUNÇKOL