Değerlendiremedik!
İki küçük pasörümüz vardı Altnyurt'ta o dönemde. Ünsal ve Kenan. Her ikisi de çok zeki, çalışkan, hırslı, organizasyon yeteneğine sahip lider kişilikli çocuklardı. Bir türlü pasları 4 numaraya uzatamazlar, bu yüzden bileklerini kuvvetlendirmek için her çareye başvururlardı. Ünsal bir süre sonra boyunun kısalığı nedeniyle voleybolu bıraktı. Kenan biraz daha uzamıştı, devam etti voleybola. Küçük yaşta hedefleğini düşündüğüm, "en büyük pasör" olma arzusunu da gerçekleştirdi.
Bir oyuncudan çok alan antrenörü gibiydi Kenan. Zekâsına hayran kalırdım Antrenörün düşüncesini çok iyi anlar, kendi de yaratıcı fikirler katarak antrenörün beklentileri doğrultusunda takımın en yüksek performansla antrenman yapmasını sağlardı. Çalışmayan oyunculara çok kızar ama belli etmeyerek onları gayrete getirirdi. Kenan'ı diğer oyunculardan ayıran en önemli özelliği bu alan antrenörü gibi çalışmasıydı bana göre.
Zekâsı ile Türkiye'de en çok diziliş aldatmacasını başarıyla uygulayan pasördü. Birçok maçta da orta blokçu olarak oynamıştı pasörlüğün yanı sıra iki köşede kendinden uzun iki blok oyuncusunun arasında komik görünüyordu ama blok başarı yüzdesi hiç de komik değildi.
Avrupa'da bir şampiyonada en iyi pasör de seçilen Kenan şu anda Türkiye'nin en çok milli olmuş oyuncusu olarak voleybola veda ediyor. Yazık ki örnek olabildiği ve yerine bırakacağı yeni bir pasör yetişmedi. Değerlendiremedik Kenan'ı.
Sevgiler

OBA KALKANCI