Sevgili Kenan,
Voleybolu bıraktıktan sonra gazetede maçlarla ilgili yorumlar yazdım. Başarılı olup olmadığım tartışılır ama tartışılmayacak şey yazılarımı zorlanmadan yazdığımdır. Nedenine gelince bildiğim bir konuyu sohbet eder gibi eleştirilerimi yapmam ve öylede yazmamdır. Yukardaki konulara ne için değindiğime gelince, ilk defa bir jübile yazısı yazacağım ve nasıl yazılması gerektiğiyle ilgili en ufak bilgim yok. İşin kötüsü jübile yapan herhangi biri değil. Yaklaşık 20 senelik arkadaşım, 10 senelik iş ortağım, aynı takımda ter kardeşim, en önemlisi gerçekten dostum dediğim birkaç kişiden biri. Hadi gelinde bunca şey paylaştığınız, sizin için böylesine önemli birini birkaç sayfada anlatın. Tabii ki beceremezsiniz. Ama ben, zoru seven ben, aşağıda göreceğiniz gibi bununda altından kalkacağım. Şimdi tahminime göre yazı yazan herkes Kenan'la ilgili geçmişte yaşadıklarından bahsedecekler. Şuna da inanın anlatılan bütün hikâyelerin içinde bir şekilde ben de varımdır. O yüzden ben Kenan'la geçmişimizi değil Kenan'ın gelecekte nerelerde olacağıyla ilgibi bir yazı yazacağım. Kenan Bengü'den Türk toplumu çok önemli görevleri yerine getirmesini bekliyor. Bengü soyadını taşımanın, MEMET FUAT'ın tek çocuğu olmanın kolay olmadığını bil ve sana devredilen bayrağı en iyi şekilde taşı. Bugün sana maddi ve manevi çok şey kazandırdığına inandığım voleybol milli takımından, yarın da oyunculuktan ayrıldığında bence asıl görevlerin başlayacak. Dikkat edersen görev değil "görevlerin" dedim. Bugüne kadar sana çok şeyler kazandıran voleybolda sınırlı sayıda iyi teknik adamın bulunduğu bir ortamda senin gibi değerlere ihtiyaç var. Yalnız unutmamalısın ki iyi teknik adam olmak için iyi oyuncu olmak yetmiyor. Etrafına baktığında bunun örneklerini fazlasıyla görmen mümkün. Gerçi seni çok iyi tanıdığım için onlar gibi kulağının üstüne yatmayacağını biliyorum. Yalnızca önerim bu konuya şimdiden yatırım yapman gerektiğidir.
Bu güne kadar yaptıklarının en yakın şahitlerinden biriyim. Şuna inan ki bundan sonra yapacaklarının da en yakın şahiti olacağım. Yani anlayacağın benden kurtuluş yok.
Jübilelerin ardında doğru ya da iltifat olarak söylenen söz vardır. YERİNİ DOLDURMAK ÇOK ZOR diye. Herhalde bu laf, acı ama, sana söylendiği zamanki kadar kimse için doğru olmamıştır.

METİN GÖRGÜN