Sevgili Kenan,

Jübilen için bir şeyler yazmamı istediğinde çok üzüldüm ama çok da şaşırdım. Böyle bir karar vereceğini tahmin ediyordum. Artık başka Kenan BENGÜ'ler yetiştirme zamanın gelmişti. Tabii senin gibi voleybol oyununu bilen, maç içinde çok güzel pas organizasyonları yapan birilerini bulursan!
Senin sevgili baban, hocam, benim voleybol camiasında oyuncu, antrenör, hakem, idareci, şimdide T.V.F. Merkez Hakem Komitesi üyesi olarak bulunmamda, büyük katkısı olan Sayın Mehmet BENGÜ'nün sana da vermiş olduğu büyük voleybol tecrübesi yadsınamaz. Bu tip yazıları yazmayı genelde pek sevmem, nedeni de voleyboldan kayan bir yıldızın, kolay kolay yeri dolmaz ve bu da beni çok üzer.
Senle bir ağabeyin olarak çok anım var, şu anda aklıma gelen bir tanesi ise yeni aday hakem olduğumda bir ALTINYURT-VİNYLEX genç erkekler maçına yardımcı hakem olarak tayin edilmiştim; pasör feykleri yeni yeni uygulanmaya başlanmıştı ve ben aynı zamanda antrenörlük de yapıyordum, maç başladı aklımda kaldığı kadarı ile 1. setin 2 veya 3.üncü sayısında sana bir pozisyon hatası çaldım, ama tabii ki bu pozisyon hatası değil bir aldatmacaydı, duyduğum ses: "Sende mi Mehmet Abi?" idi, ben hemen hakem hatasını anlayıp tekrar kararı vermiştim.
Yeni Kenan BENGÜ'ler yetiştirip voleybol camiasından kopmayacağına inanıyor, güle güle Kenan diyor, yanaklarından öpüyorum.

MEHMET KADİROĞLU