Türk voleybolunun çağdaşlaştığı yıllarda sporcu olarak tanıdığım, Kenan Bengü, Voleybolumuza modern anlamda yeni bir kavram ve anlayış getirmiştir. Babası sevgili Ağabeyimiz Mehmet Bengü'nün çağdaş voleybol anlayışını ülkemize benimsetmeye başladığı yıllardaki ilişkiyi Kenan Bengü vasıtasıyla ortaya koyduğu unutulmamalıdır. O yıllarda anımsadığıma göre Altınyurt Voleybol takımı ilk defa modern ve çağdaş bir voleybol oyunu sergilemeye başlamıştır. Çağdaş Voleybolun en etkili oyuncusu da pasör olduğuna göre, bu görevi sevgili kardeşimKenan Bengü gerçekleştirmiştir.
Bu çağdaşlık bir süre sonra tüm ülkemizdeki voleybol takımlarına yansımış ve Voleybolumuz yavaş yavaş Avrupa kapılarına dayanmış ve Milli takımlarımız iyi sonuçlar almaya başlamıştır. Bir voleybol adamı ve Türkiye Voleybol federasyonu başkanlığı yapmış kişi olarak, voleybol adına görev aldığım yıllarda Kenan Kardeşimin gerçekten voleybol aşkı olduğunu, dürüst karakterli bir yapıya sahip olduğunu gözlemiş bulunmaktayım.
Kenan Bengü hakkında çok şeyler söylemek mümkündür. Ancak Kenan kardeşimizin voleybol milli takımını kendi kararı ile bırakmasını kutluyorum. Keşke tüm sporcular böyle bireysel kararlar verme yeteneğine sahip olabilseler.
Sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum. Burada Kenan Bengü için en son şunu söyleyebilirim. Türk voleybolundan bir yıldız kaymıştır.
Sevgili kardeşim seni tekrar sahalarda bir voleybol Antrenörü veya bir spor yöneticisi olarak görmek ve bilgi ve tecrübeni yeni kuşaklara aktarmanı ister, yaşamınızda mutluluklar dilerim.
Saygılarımla

PROF. DR. HÜSNÜ CAN