Kenan.............

1972 Yılının yazındaydık, Kenan, Mehmet, Mehmet Ali, Ünsal, Barhan, Can ve diğerleri voleybol, basketbol, zaman zaman kaçak futbol oynayan Altınyurt Kulübünün küçük şirin çocukları.
Basketbol antrenörü Funda bu çocuklarla bir basketbol küçük takımı kurarak yaz turnuvasına katılmak istiyordu. Ben de onlara voleybol oynatma ve voleybol takımı kurmak için özel geziler, maçlar tertipliyordum.
Günlerden bir pazar akşamı böyle bir maçtan döndüğümüzde kulübün önünde Funda bana doğru öfkeyle bağırarak koşmaya başladı. Kaçmaya başladım. Funda kovalıyor, ben kaçıyordum. Herhalde beni yakalasaydı çok kötü şeyler olacaktı. Büyüklerim Mehmet Bey, Tuna Bey araya girdiler Funda'nın elinden demiri aldılar ve Yönetim Kurulu odasına götürdüler. Konu anlaşılmıştı. Çocuklar basketbol küçük maçına gitmemişlerdi ve Funda hükmen yenilmişti.
Altınyurt Yönetim Kurulu hemen toplandı. Uzun süren toplantıdan sonra bu çocukların hangi branşda oynayacaklarına karar veremediler. Demokratik bir şekilde sonunda çocukları toplayarak onlara gizli oylama yaptırdılar. Hepsi voleybolcu olmak istiyordu. O gün ben çok sevinmiştim. Bugün ise çok üzüntülüyüm.

HANÇER