Sevgili Kenan,

Hatırlarsan Fenerbahçe'de beraber oynadığımız sene Bolu'da play-off maçları oynuyorduk. Arçelik-F.B. maçı öncesi ortaya çıkan puan durumuna göre bizim maçın sonucu Arçelik ile Emlak Bankası arasındaki çekişmeyi çok etkiliyordu ve play-off'a devam etmelerini engelleyecekti. Arçelik'te de Ata, Özkan, Raif gibi yakın arkadaşlarımız vardı.
Maç sonucunun bizim yerimizi hiç etkilememesi rahat oynamamızı sağlıyordu. Karşı takım çok gergindi ve samimiyetimiz dolayısıyla file altından bize fazla asılmamamızı, maçı onların alması gerektiğini, Ankara takımı olan Emlak Bankasının yerine onların finallere katılmasının daha doğru olduğunu ve benzeri sözler söylüyorlardı.
Ben kesin olarak, "Topumu oynarım, uzatmayın lafı," dedim. Ama sen, "Merak etmeyin en azından pas atacağım yeri söylerim ona göre blok yapın," dedin ve pası dört numaraya atacağını söyledin. Servisi attılar ve sen pası ortaya kısa attın. Tabi önce şok oldular ve hemen "Hani dörde atıyordun, ne oldu?" filan gibi yarım yamalak hesap sormalar başladı. Senin verdiğin cevap ise çok hoştu: "BEN ŞAKA YAPMIŞTIM," dedin.
İşte sana öyle bir anı.

DÜNYA BALTACIOĞLU