Sevgili Kenan,

Her şeyin bir sonu vardır, bu sonlar yeni olayların da başlangıcıdır. Senin de aktif sporculuğun sonlarına yaklaştığın ve milli takımlardaki başarı dolu lider pasörlük görevini bırakarak attığın ilk adım, bence geleceğin milli takım antrenörlerinden biri olmaya doğru attığın ilk adımdır.
Uzun yıllar cesur, hırslı, yenilikçi ve çalışkan kişiliğinle oynadığın takımları sürükledin, birçok antrenörle birlikte oldun, iki yüzün üstünde milli maçta görev yaptın ve büyük bir birikim elde ettin. İyi pasörlerin çok iyi antrenörler olacağına inananlardanım. Bu nedenle senin de bu birikimine Altınyurt Ekolünden yetişme, Mehmet Bengü gibi bir usta yanında öğrenim görme ve Spor Akademisi mezunu olma özelliklerini de eklediğimizde, antrenör olarak aramıza hoş geldin diyorum.
Birlikte Üniversite takımlarında çok anımız oldu. Ama Trabzon'daki Türkiye Birinciliğine Ekonomik olarak çok sorunlu bir dönemde Ahmet Gülüm ile birlikte kendi imkânlarınızla katılmanızı hiç unutamam.
Ama bu şampiyona finalinin iftar saatine rastlaması ve 2.5 saatten fazla sürmesine rağmen iki binin üstünde insanın nefes almadan maçı izlemesi maç bitiminde bizler kazanmanın mutluluğunu yaşarken seyircilerin hâlâ heyecanla oturarak sanki olayın tekrarı veya devamı varmış gibi beklemelerini hiç birimiz unutamadık.
Sevgili Kenan bu güne kadar Türk Voleybolun katkılarından dolayı teşekkür eder, bundan sonra yapacakların içinde başarılar dilerim.
Mutlu ol, sağlıcakla kal.

YRD. DOÇ. DR. ABDULLAH PAŞAOĞLU